Главная | Форум | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Наука » Зоология » Рідкісні види тварин
Рідкісні види тварин
ТоняДата: Четверг, 13 Декабря 2012, 19:17 | Сообщение # 1
 
Сообщений: 8
Статус:
На межі зникнення: рідкісні види тварин.
4 жовтня відзначається Всесвітній День Захисту тварин, покликаний об'єднувати зусилля людей в збереженні тваринного світу нашої планети и з метою захисту прав домашніх тварин. Кожен день на земли знікають десятки представників флори и фауни. Один зі способів боротьбі за збереження біорізноманіття на нашій планеті - охорона рідкісніх и знікаючіх видів рослин і тварин.

1.Сніговий барс (ирбис) - рідкісний, малочисельний вид. У Червоній книзі РФ йому привласнена перша категорія - «вид, що знаходиться під загрозою зникнення на межі ареалу». Загальна чисельність сніжного барса в Росії, за оцінками експертів WWF, становить не більше 80-100 особин.
2.Амурський тигр- один з найрідкісніших хижаків планети, найбільший тигр у світі, єдиний представник виду, що живе в снігах. Амурський тигр занесений до Міжнародної Червоної книги. За даними останнього перепису, популяція рідкісного звіра в нашій країні нараховує близько 450 особин.
3.Далекосхідний леопард- підвид леопардів класу ссавців, ряду хижих, родини котячих. Це один з найрідкісніших представників родини котячих в світі. Багато фахівців вважають далекосхідного леопарда найкрасивішим підвидом леопардів, і часто порівнюють його зі сніговим барсом. За даними останнього перепису, в даний час в Уссурійській тайзі мешкають близько 50 особин леопарда. Вчені багатьох країн і WWF стурбовані питанням збереження вимираючого виду.
4.Манул - рідкісний хижак степів і полустепів Євразії, занесений в міжнародну і російську Червоні книги. Цей дикий кіт має статус близького до загрозлива. За даними вчених, чисельність тваринного скорочується. Крім того, йому загрожують браконьєри, існує загроза зникнення підходящих місць проживання.
5.Комодський варан - вид ящірок із родини варанів, найбільша ящірка світової фауни. Згідно з однією з гіпотез, саме варани індонезійського острова Комодо послужили прототипом китайського дракона: дорослий Varanus Komodoensis може перевищувати три метри в довжину і важити більше півтора центнера. Цей найбільший ящір на Землі, який одним ударом хвоста вбиває оленя, водиться тільки в Індонезії і відноситься до числа зникаючих видів тварин.
6.Логгерхед - вид морських черепах, єдиний представник роду логгерхед, або головастих морських черепах. Поширений цей вид у водах Атлантичного, Тихого і Індійського океанів, в Середземному морі. У Російських водах логгерхед можна зустріти на Далекому Сході (затока Петра Великого) та в Баренцовому морі (в районі Мурманська). М'ясо цієї черепахи вважалося далеко не самим смачним, в їжу його вживають тільки місцеві племена, а от її яйця були делікатесом. Їх необмежений збір привів до дуже серйозного скорочення чисельності цього виду черепах за минулі 50-100 років. Цей вид черепахи занесено до списку Конвенції про міжнародну торгівлю видами диких флори і фауни та до Червоної Книги, охороняється законами Кіпру, Греції, США, Італії.
7.Калан, або морська видра, -хижий морський ссавець сімейства куницевих, вид, близький до видри. Калан володіє рядом унікальних особливостей пристосування до морської середовищі існування, а також є одним з небагатьох тварин-непріматов, що використовують знаряддя. Калани мешкають на північних берегах Тихого океану в Росії, Японії, США і Канаді. В 18-19 століттях калани через свого цінного хутра піддалися хижацького винищення, в результаті чого вид опинився на межі зникнення. У 20 столітті калани були занесені в Червону книгу СРСР, а також в охоронні документи інших країн. Станом на 2009 рік полювання на каланов практично заборонена у всіх регіонах світу. На каланов дозволено полювати лише корінному населенню Аляски - алеутів і ескімосів, причому виключно для підтримки народних промислів та харчового раціону, що історично склалися в даному регіоні.
8.Флоридська пума, поряд з іншими представниками свого підвиду, занесена до Міжнародної Червоної книги. Полювання на неї заборонена, крім того, тварина включено в додаток II конвенції СІТЕС, яка регулює торгівлю рідкісними видами тварин. Раніше пума заселяла території на півдні Північної Америки, а також Центральну і Південну Америку аж до Чилі. При цьому окрема популяція існувала на території Флориди. У 60-х роках минулого століття через відстрілу і освоєння природних територій чисельність флоридських пум скоротилася до 20-30 особин. Завдяки зусиллям зі збереження цих дрібних диких кішок з характерними довгими лапами популяція в даний час складає 100-160 особин.
9.Останні дикі коні Пржевальського зникли з природи в 1960-х роках, до того часу вони зберігалися тільки в пустельних районах Джунгарії - на кордоні Китаю і Монголії. Але тисячу і більше років тому ці тварини були широко поширені в степовій зоні Євразії. В даний час в світі налічується всього близько двох тисяч особин, що містяться в зоопарках. В степах Монголії і Китаю мешкає ще близько 300-400 коней, що ведуть своє походження також від тварин із зоопарків.
10.Сірий кит занесений до Червоної книги Російської Федерації. Кити мешкають у північній частині Тихого океану, здійснюючи регулярні сезонні міграції. Ці морські тварини - рекордсмени по дальності пересувань: за рік кит пропливає в середньому 16 тисяч кілометрів. При цьому кит досить тихохід, його звичайна швидкість - 7-10 кілометрів на годину. За даними зоологів, максимальна зареєстрована тривалість життя сірого кита склала 67 років.
11.Каліфорнійський кондор - дуже рідкісний вид птахів з сімейства американських грифів. Каліфорнійський кондор колись був поширений по всьому північноамериканському континенту. У 1987 році, коли зпіймали останнього що живе на волі кондора, їх загальне число становило 27 особин. Однак, завдяки хорошому розмноженню в неволі, з 1992 року їх знову почали випускати на свободу. На листопад 2010 року налічувався 381 кондор, включаючи 192 птиці в дикій природі.
Пільберт Тоня,група Ф-14

 
CitramonДата: Вторник, 18 Декабря 2012, 13:19 | Сообщение # 2
 
Сообщений: 70
Статус:
Молодец Тоня. Хорошая информация. Мы будем ее периодически использовать в газете с нового года.

 
dp120886lvpДата: Вторник, 14 Февраля 2017, 13:28 | Сообщение # 3
 
Сообщений: 7
Статус:
http://parusnik-club.at.ua/forum/

 
Форум » Наука » Зоология » Рідкісні види тварин
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Участники Правила форума

Copyright Клуб "Парусник". Design by Aid. © 2007 - 2024
Хостинг от uCoz