Главная | Форум | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Кот Бублик
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Пользователи посетившие наш сайт:
Форма входа
Погода
Опрос посетителей
Чего не хватает на сайте
Всего ответов: 72

1. Температура плавлення жиру тим нижча,  аніж вища в ньому частка ненасичених жирних кислот. В організмі тварин, що живуть у холодному кліматі, наприклад у риб арктичних морів, звичайно міститься в молекулах жиру більше ненасичених жирних кислот, ніж у жителів південних широт. Яке це має значення для жителів холодного клімату? Відповідь обґрунтуйте.

Відповідь: насамперед це має значення для забезпечення функціонування клітин холодноводних пойкілотермних (холоднокровних) організмів. Велика кількість ненасичених жирних кислот в організмі таких тварин, в тому числі всередині клітин і на їх мембранах дозволяють цим клітинам зберігати пластичність мембран і клітини в цілому майже в субнульових температурах води. Гомойотермні організми (теплокровні) також потребують таких кислот у клітинах, але у меншій кількості, оскільки підтримують високу температуру (можна сказати температуру плавлення жирних кислот) тіло.


2.
Академік В.І. Вернадський відкрив, що бактерії мають максимальну для живих організмів енергію хімічних перетворень на Землі. Дріжджі накопичують білок у 100 тисяч разів швидше, ніж організм бика. Бактерії накопичують біомасу і білок ще швидше, ніж дріжджі. Як пояснити таку велику різницю в накопиченні білка і біомаси?
 

Відповідь: Насамперед, швидкість накопичення білка і інтенсивність напрацювання енергії пов’язане у бактерій з високою інтенсивністю розмноження. Вразливість популяцій дрібних організмів вища, ніж великих, тому для збереження популяції у природі необхідні швидкісні механізми розмноження, тобто потрібно багато енергії.


3. У деяких видів суспільних тварин існує ієрархія домінування-організація групи, яка забезпечує домінуючим особинам (наприклад, ватажкам зграї) право першості при виборі їжі, схованки або статевого партнера. Ієрархії домінування підтримуються за рахунок погроз з боку домінуючих особин та за рахунок покірливої поведінки підлеглих. Покірлива поведінка стримує особину домінантну від нападів. Доповніть цю тезу прикладами.

Відповідь: У зграї наприклад собак під час з’ясовування відносин між особинами, підлегла особина присідає, або лягає на землю таким чином підтверджуючи, що вона підлегла. Подібна поведінка у шакалів і койотів.


4. Найбільша кількість рибосом виявлена у хребетних тварин у клітинах печінки, червоного кісткового мозку, клітинах зародків, у клітинах які регенерують. У рослин в меристематичних клітинах. З чим це пов’язане? Відповідь обґрунтуйте.

Відповідь: Рибосоми потрібні для відтворення білка. Чим більша швидкість відтворення, тим більше білка потрібно. Тим більш велика і швидка система його відтворення потрібна. Оскільки темпи синтезу білка на рибосомах обмежені. то необхідна для вказаних клітин велика кількість рибосом.

Часы
Научно-образовательный раздел
Новости КЛУБА




















Архив новостей КЛУБА

Мы в YouTube
Поиск
Друзья сайта
http://biology-travel.at.ua/
SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки!
Червона книга України


продвижение сайта бесплатно продвижение сайтов
Приют для животных в Харькове
Copyright Клуб "Парусник". Design by Aid. © 2007 - 2024
Хостинг от uCoz