Главная | Форум | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Кот Бублик
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Пользователи посетившие наш сайт:
Форма входа
Погода
Опрос посетителей
Чего не хватает на сайте
Всего ответов: 72

ВПЛИВ БІОЛОГІЧНИХ ТА МЕТАЛЕВИХ ЕКРАНІВ НА РІВЕНЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВЯЗКУ

 

Оленченко Ю. І.

Национальный фармацевтический университет

Коледж

Харків.

         В Україні, як і в усьому світі спостерігається стрімке збільшення кількості джерел випромінювання електромагнітних хвиль– щодня будуються та реконструюються базові станції стільникового зв’язку, дообладнуються та реконструюються телерадіопередавальні центри, об’єкти радіонавігації, радіолокаційні станції (РЛС), станції супутникового зв’язку, активно використовуються бездротові способи передачі даних у мережі Інтернет, встановлюються локальні офісні бездротові мережі тощо. В умовах виробництва електромагнітне випромінювання характеризується різноманітністю режимів генерації та варіантів дій (випромінювання у ближній зоні, зоні індукції, загальне і місцеве, яке часто діє разом з іншими несприятливими факторами навколишнього середовища). Випромінювання може бути ізольоване (від одного джерела ЕМП), поєднане (від кількох джерел ЕМП одного частотного діапазону), змішане (від кількох джерел ЕМП різних частотних діапазонів) та комбіноване (коли одночасно діє інший несприятливий фактор). Дія ЕМП може бути постійною або переривчастою. Остання, у свою чергу, може бути періодичною та аперіодичною. Прикладом переривчастої періодичної дії ЕМП є випромінювання від антен РЛС, які працюють у режимі кругового огляду або сканування. Дії ЕМП може зазнавати як усе тіло працівника (загальне опромінення), так і окремі його частини (локальне або місцеве опромінення). Особливу роль відіграє біологічна дія електромагнітного поля на Людину. Розрізняють дві форми негативного впливу на організм людини електромагнітного випромінювання діапазону радіочастот — гострого і хронічного, які, у свою чергу, поділяються на три ступені: легкий, середній і тяжкий. Хронічна форма характеризується функціональними порушеннями нервової, серцево-судинної та інших систем організму, що проявляються астенічним синдромом, і вегетативними порушеннями, переважно серцево-судинної системи. Особи, які перебувають під впливом хронічного випромінювання ЕМП, частіше (в 1,9 раза чоловіки та в 1,5 раза жінки), ніж ті, хто не зазнає опромінення, скаржаться на незадовільний стан здоров'я, у тому числі на головний біль (в 1,5 раза чоловіки та в 1,3 раза жінки), біль у серці (в 1,8 раза чоловіки та в 1,5 раза жінки), серцебиття, загальну слабкість, сонливість, шум у вухах, парестезію тощо.

         Електромагнітне випромінювання — потужний фізичний подразник. Різні організми мають різну чутливість до природних та антропогенних (штучних) ЕМП: характер і вираженість біологічного ефекту залежать від параметрів ЕМП і рівня організації біосистеми. Міліметрові хвилі ЕМП впливають переважно на рецепторний апарат, хвилі більшої довжини — на центральну нервову систему.

         Радіочастотне випромінювання різні органи і системи організму поглинають по-різному: істотне значення мають їх форма та лінійні розміри, орієнтація відносно джерела ЕМП. Первинні зміни функцій центральної нервової системи і пов'язані з ними порушення спричинюють біологічні ефекти на рівні органів і систем. Тривала дія високих рівнів електромагнітного випромінювання призводить до перенапруження адаптаційно-компенсаторних механізмів, істотних відхилень функцій органів і систем, порушення обміну речовин і ферментативної активності, гіпоксії, органічних змін. Оскільки у виробничому середовищі електромагнітне випромінювання діє, як правило, в комплексі з іншими факторами, його вплив на організм людини посилюється.

         Захисно-пристосувальні реакції, що з'являються у людини під впливом електромагнітного випромінювання, мають неспецифічний характер. Найчастіше пристосувальними реакціями є збудження центральної нервової системи і підвищення рівня обміну речовин.

         Вищезазначені дані підтверджують роботи науковців Уманського та інших, в яких відзначається що електромагнітне випромінювання найперше впливає на центральну нервову систему людини, далі настає черга серцево-судинної, ендокринної та імунної систем. І обов’язково страждають статеві функції. За даними авторів [10] при спільному діянні хімічних речовин з електромагнітними випромінюваннями сантиметрового і міліметрового діапазонів ефекти можуть виявлятися мутагенні ефекти при концентраціях, при яких дія тільки хімічних речовин не викликає ніяких видимих змін.

         Виходячи зі всього вищезазначеного необхідно підкреслити, що дослідження з метою виявлення можливих засобів зниження рівню впливу електромагнітних хвиль на стан здоров’я людини є актуальним питанням. Оскільки відомо, що електромагнітне випромінювання можуть відштовхувати металеві поверхні а також за даними деяких авторів відомо, що дуже добре поглинають електромагнітні поля зелені насадження [1-10] то в нашій роботі була поставлена мета: «Виявити можливі шляхи зниження рівня впливу на організм людини електромагнітних хвиль радіочастотного діапазону та діапазону стільникового зв’язку». Для виконання роботи були намічені наступні задачи:

1.           визначити імовірну можливість відхилу електромагнітного випромінювання телевізійного діапазону та діапазону стільникового зв’язку за допомогою додавання до верхнього одягу металевих волокон

2.           визначити можливість повного екранування електромагнітного випромінювання телевізійного діапазону та діапазону стільникового зв’язку за допомогою екранованих поверхонь.

3.           визначити можливість часткового поглинання електромагнітного випромінювання телевізійного діапазону та діапазону стільникового зв’язку за допомогою зелених насаджень

Матеріали та методи досліджень:

В нашій роботі були використані наступні матеріали:

мобільний телефон Samsung, хвоя, харчова металева фольга, синтетична тканина, яка використовується для виготовлення верхнього одягу, перископ, утеплювач «Фольгоізол».

Результати особистих досліджень:

Перший експеримент мав мету дослідити імовірність зниження рівня сигналу стільникового зв’язку за допомогою зелених насаджень. Для цього було використано такі матеріали: хвойні гілки загальним об’ємом 0,3 м3 . В середину паралелепіпеда, утвореного з гілок хвойних дерев був покладений стільниковий телефон Samsung таким чином, щоб було можливо за допомогою перископу, виведеного назовні паралелепіпеду побачити рівень сигналу на шкалі телефону. Дослідження були проведенні вранці біля сьомої ранку, біля дванадцятої години дня та у ввечері біля восьмої години при температурі +20 0С, атмосферному тиску в діапазоні від 756 до 765 мм р. ст.. та відносній вологості повітря 57%. Дослідження проводились на висоті третього поверху будівлі (9 м). Як показали дослідження в усі вищезазначені часи рівень сигналу знижувався на один градієнт шкали телефону в порівнянні з тим випадком коли телефон знаходився на відкритому просторі у тому ж самому місті (без гілок хвої).

Другий експеримент був проведений з метою з’ясувати можливість відхилення електромагнітних хвиль стільникового зв’язку за допомогою металізованої тканини. Для цього тканина була поділена на кишені, в які було закладено металеву харчову фольгу. В тканині було залишене вікно для отримання даних з мобільного телефону. Після цього тканина була використана для огортання мобільного телефону. Дослідження проводились у той же час і у таких же умовах, що ї перший експеримент. Як показали дослідження в усі вищезазначені часи рівень сигналу знижувався на п’ять градієнтів шкали телефону в порівнянні з тим випадком коли телефон знаходився на відкритому просторі у тому ж самому місті.

У третьому експерименті було використано для утеплювач «Фольгоізол», яким було вкрито паперовий контейнер з внутрішнього боку. В середину контейнера було покладено телефон. Рівень сигналу перевіряли за допомогою вищезазначеного перископу. Дослідження проводились у той же час і у таких же умовах, що ї перший експеримент. Як показали дослідження в усі вищезазначені часи рівень сигналу знижувався на чотири-п’ять градієнтів шкали телефону в порівнянні з тим випадком коли телефон знаходився на відкритому просторі у тому ж самому місті.

Результати експериментів свідчать про те, що металізована тканина і утеплювач «Фольгоізол» гарно відштовхують електромагнітне випромінювання. Доцільно проведення подальших досліджень з метою з’ясування можливостей щодо використання цих матеріалів для зменшення рівня електромагнітних променів в приміщеннях і та в інших випадках (наприклад для ізоляції дитячих колясок від цих променів).  

Висновки.

1 визначено незначну можливість поглинання електромагнітного випромінювання діапазону стільникового зв’язку за допомогою зелених насаджень;

2. виявлено можливість повного екранування електромагнітного випромінювання діапазону стільникового зв’язку за допомогою додавання до верхнього одягу металевих волокон;

3. показано можливість суттєвого екранування електромагнітного випромінювання діапазону стільникового зв’язку за допомогою поверхонь, екранованих утеплювачем «Фольгоізол».


С помощью перископа наблюдали пропадание сигнала на дисплее мобильного телефона внутри закрытой сумки с хвойными ветками.


Сумка в сборе с хвойными ветками и перископом (внутри сумки - мобильный телефон на котором после помещения его в сумку пропадал сигнал сети) Вывод - хвоя экранирует сигнал мобильных ретрансляторов.


Коробка из фольгоизола. При погружении в нее мобильного телефона сигнал также пропадал.



Список використаної літератури

1. Безпека життєдіяльності / За ред. Я. І. Бедрія. — Львів, 2000.

2. Білявський Г.О., Падун М.М., Фурдуй Р.С. Основи загальної екології. — К.. Либідь, 1995.

3. Будыко М.И. Глобальная экология. — М.. Мысль, 1977.

4. Величковский Б.Т., Кирпичев В.И., Суравегина И.Т. Здоровье человека и окружающая среда. — М.. Новая шк., 1997.

5. Волович В.Г. Человек в экстремальных условиях природной среды. — М.. Мысль, 1983.

6. Гігієна праці / А.М. Шевченко, О.П. Яворовський, Г.О. Гончарук та ін. — К.. Інфотекс, 2000.

7. Єлісєєв А.Т. Охорона праці. — К., 1995.

8. Каспаров А.А. Гигиена труда и промышленная санитария. — М.. Медицина, 1981.

9. Кириллов В.Ф., Книжников В.А. , Коренков И.П. Радиационная гигиена. — М.. Медицина, 1988.

10. Корсак К.В., Плахоттк О.В. Основи екології. — 2-ге вид. — К.. МАУП, 2000.

 

Часы
Научно-образовательный раздел
Новости КЛУБА




















Архив новостей КЛУБА

Мы в YouTube
Поиск
Друзья сайта
http://biology-travel.at.ua/
SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки!
Червона книга України


продвижение сайта бесплатно продвижение сайтов
Приют для животных в Харькове
Copyright Клуб "Парусник". Design by Aid. © 2007 - 2024
Хостинг от uCoz