Главная | Форум | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Кот Бублик
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Пользователи посетившие наш сайт:
Форма входа
Погода
Опрос посетителей
Чего не хватает на сайте
Всего ответов: 72
Лекція № 7.
Гігієнічні вимоги до освітлення та вентиляції аптечних установ, на фармацевтичному виробництві.
План.

1. Гігієнічне нормування освітлення установ фармацевтичної галузі. Природне освітлення. Штучне освітлення.  
2. Гігієнічне нормування виробничого мікроклімату аптек та фармацевтичного виробництва.
3. Засоби запобігання несприятливому впливу виробничого мікроклімату на організм людини.
Сонячна радіація складається з ультрафіолетового спектру (невидимі промені), видимої частини сонячного спектру (довжина хвилі 400-760 нм), інфрачервоного випромінювання. При розрахунку необхідної освітленості приміщень у увагу беруть видимий спектр випромінювання. Основними поняттями для характеристики світла є світловий потік, освітленість, сила світла і яскравість.
     Світловий потік – промениста енергія, що викликає світлове відчуття. Одиниця вимірювання – люмен (лм) – світловий потік від еталонного точкового джерела в 1 міжнародну свічку, поміщеного у вершині тілесного кута в 1 стерадіан. Під освітленістю розуміють щільність світлового потоку на освітлюваній поверхні.
    Ед. освітленості – люкс (лк) рівна освітленості в 1 м2 на яку падає і рвномерно розподіляється світловий потік в 1 люмен (лм), що одержується з площі 0,5305 см2 розплавленої платини у момент її затвердіння. Просторову щільність даного світлового потоку в певному напрямі називають силою світла, одиницею якої служить кандела (кд). Крім того, для характеристики світлового потоку введено таке поняття, як яскравість (кд/м2) – величина світлового потоку, витікаючого від освітлюваної або такої, що світиться поверхні у бік очей.
    Рівень освітленості робочих місць повинен відповідати нормам гігієни. При цьому враховують точність роботи (величину даного об'єкту), характер фону, величину контрасту (між фоном і об'єктом), тривалість роботи.
     Для оцінки природного освітлення використовують графічні і светотехнические методи. До перших відносяться – визначення світлового коефіцієнта, кута падіння світлових променів, кут отвору.
    Світловий коефіцієнт (СК) – це відношення площі заскленої поверхні вікон до площі підлоги. Визначають, складаючи дріб, де в чисельнику – полщадь віконних рам, в знаменнику – площа підлоги. У приміщеннях аптек, де здійснюється напружена зорова робота (асистентська, асептичная, фасувальна) СК повинен бути не менше 1/4, в інших приміщеннях – не менше 1/6.
     Кут падіння  - цей показник характеризує кут, під яким світлові промені падають на горизонтальну поверхню в приміщеннях. Кут падіння АВС створюється двома лініями, які виходять з однієї крапки (робоче місце) до верхнього і нижнього краю вікна (рис. 4). Оскільки трикутник АВС є прямокутним, то кут падіння визначають по тангенсу кута.


                       АС
Tg    АВС = ----------
                      ВС
    


Рис. Кути падіння світла на горизонтальні поверхні приміщення.


По таблиці значень тангенсів знаходять відповідний кут падіння.
    Кут падіння світлових променів на робочому місці повинен бути не менше 27
градусів.
    Кут отвору (кут АВД). Кут отвору повинен бути не менше 5.
    Визначення коефіцієнта природного освітлення (КПО) – відносини (у %) освітлення горизонтальної поверхні у середині приміщення (П1) до освітлення горизонтальної поверхні просто неба (П2). Повинен складати 2 % в приміщеннях з високим напруженням зору, 1, 5 % - в інших приміщеннях.


                            П1∙ 100
КПО = ----------------------------------
                              П2

Норми освітленості робочих поверхонь аптек представлені в таблиці № 2.
                                    
                                    Таблиця №
Норми освітленості робочих поверхонь аптек

Визначення рівня штучного освітлення розрахунковим методом.
    Визначають кількість енергії у ватах, що приходиться на одиницю освітлюваної поверхні:

Р = nxu/Sn
n – кількість ламп у приміщенні,
u – потужність ламп,
Sn – площа підлоги, м2
    Далі визначають рівень освітленості (Е) в приміщенні. Якщо площа приміщення менша 50 м2, розрахунок проводять за формулою:

E = Pxe
P – питома потужність
e – коефіцієнт, який показує рівень освітленості в люксах, що дає питома потужність 1 Вт на 1 м2, при потужності ламп до 100 Вт коефіцієнт – 2, при потужності ламп від 100 Вт і вище – 2,5.
У разі використання як джерел освітлення люмінесцентних ламп розрахунок проводять з урахуванням відповідності питомої потужності, що дорівнює 10 Вт/ м2 , рівню освітлення що дорівнює 100 лк.
Норми вентиляції приміщень аптек.
1. Виробництво лікарських засобів в асептичних умовах (АУ) повинно передбачати отримання стерильної продукції, яка містить мінімальне кіл сторонніх механічних домішок.
    2. Виробництво Л в АУ здійснюється в «чистих» приміщеннях, в яких нормується чистота повітря за змістом мікробних і механічних частинок.
    3. Встановлюється стерильна припливна вентиляція і рециркулярные очищувачі повітря, застосовуються бактерицидні лампи
    4. Асептичний блок оснащують припливною вентиляцією з преймуществом надходження повітря перед витяжкою, яка забезпечує 10-кратний обмін повітря в час. Повітря подають через бактерицидний фільтр «Лайк». Для зниження мікробного забруднення рекомендується використовувати рециркуляционные очисники повітря типу ПОПР – 0,9 і ПОПР – 1,5.
    Інсоляція: як чинник зовнішнього середовища активно впливає на організм людини. Встановлено, що ті небагато УФ-ЛУЧИ, які проникають через звичайне скло, згубно діють на мікрофлору приміщень
    Параметрами, що визначають мікроклімат аптечних приміщень, є температура 21 °С (19-23 0С), відносна вологість (40-60 %) і рухливість повітря (0,1-0,2 м/с). кратність повітрообміну 2- 4.
    Природна вентиляція здійснюється за рахунок аерації через вікна (у зв'язку з цим приміщення, де поставлені пластикові вікна повинні забезпечуватися фрамугами або повністю забезпечуватися свіжим повітрям за рахунок штучної вентиляції), кватирки, фрамуги. Найбільш ефективною є винтиляция, здійснювана за рахунок витяжки повітря через канали, поміщені в стінах будівлі.
    Устойство штучної вентиляції. У асистентській – основному виробничому помешщении, де можна чекати виділення лікарських засобів у вигляді пилу, газів, влаштовується загальнообмінна припливно-витяжна вентиляція з переважанням витяжки над притокою (+2-3). Витяжні і припливні отвори розташовуються у верхній зоні приміщення. Таку ж вентиляцію слід передбачити в розпаковувальній, дистиляційній, дефектарской, розфасовувальної, комор, в кімнаті провізора-аналітика.
    У мийній і дистиляційній стерилізації повинна працювати припливно-витяжна вентиляція з кратністю обміну повітря +3-4. Аналогічна кратність обміну повинна бути в торговому залі.

Додаток N 4
до Інструкції по санітарно-протиепідемічному режиму аптек, затвердженої наказом МОЗ України від 14.06.93 р. N 139
Апарати для зниження мікробного забруднення повітря.
Для знезараження повітря приміщень аптек від мікроорганізмів використовують різні бактерицидні лампи, що являють собою джерела ультрафіолетового випромінювання, а також повітроочисники. Кількість і потужність бактерицидних ламп повинні підбиратися з таким розрахунком, щоб при прямому опроміненні на 1 м3 об'єму приміщення припадало не менше /2 ±0,5/ Вт потужності випромінювача, а для екранованих бактерицидних ламп 1 Вт.
1. Характеристика деяких бактерицидних випромінювачів, які випускаються промисловістю:
а/ випромінювач бактерицидний настінний /надалі - ВБН/ монтується на стіні на висоті /2 + 0,5/ м від підлоги. Це комбінований апарат, який складається із двох бактерицидних ламп по 30 Вт /ДБ-30/. Розрахований на знезараження повітря приміщень об'ємом до 30 м3. Торговельна марка апарату ВБН-150;
б/ випромінювач бактерицидний стельовий /надалі - ВБС/ є комбінований апарат, який складається із двох екранованих і двох неекранованих бактерицидних ламп ДБ-30. Розрахований на знезараження повітря приміщень об'ємом до 30 м3. Торговельна марка ВБС-300;
в/ випромінювач бактерицидний пересувний маячного типу /надалі - ВБПе/ має 6 бактерицидних ламп /ДБ-30/. Оптимальний ефект спостерігається на відстані 5 м до опромінюваного об'єкта. Торговельна марка ВБПе-450. Використовується тільки у відсутності в приміщенні людей;
г/ бактерицидні лампи ДБ-25, ДБ-30, ДБ-60.
Примітка. Числа, зазначені в марках бактерицидних ламп, визначають їхню потужність у ватах.
2. Для підтримання мікробіологічної чистоти повітря доцільно використовувати рециркуляційні повітроочисники типу ПОПР-0,9 і ПОПР-1,5, які забезпечують швидку і ефективну очистку повітря за рахунок механічної фільтрації його через фільтр із ультратонких волокон і ультрафіолетового випромінювання.
Повітроочисники можуть використовуватися під час роботи, оскільки не проявляють шкідливого впливу на персонал і не викликають неприємних відчуттів. Вони надійні і прості в експлуатації, не потребують кваліфікованого обслуговування.
Протягом 30 хв. роботи повітроочисника мікробне забруднення і запиленість повітря при об'ємі приміщень /80 ±20/ м3 знижується в 10 разів.
    
 Технічні дані:                               ПОПР-0,9            ПОПР-1,5
     Продуктивність, м3/ч                 900                    1500
     Споживана потужність, Вт             не більше 300
     Габаритні розміри, мм                    1150х450х1470
Електроживлення для обох марок апаратів здійснюється від мережі 220 В.
Встановлювати повітроочисники рекомендується в асептичному блоці та асистентській кімнаті.
Примітка. Строк служби ультрафіолетової лампи типу ДБ-15 і ДБ-60 становить 3000, ДБ-30-1 - 5000 годин.

Часы
Научно-образовательный раздел
Новости КЛУБА




















Архив новостей КЛУБА

Мы в YouTube
Поиск
Друзья сайта
http://biology-travel.at.ua/
SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки!
Червона книга України


продвижение сайта бесплатно продвижение сайтов
Приют для животных в Харькове
Copyright Клуб "Парусник". Design by Aid. © 2007 - 2024
Хостинг от uCoz